bo zbyt często wielu ludzi twierdzi, że przyrządzanie potraw to przede wszystkim gotowanie posiłków. A oprócz gotowania potraw jest jeszcze przyrządzanie kanapek, smażenie, pieczenie potraw i inne sposoby ich przygotowywania.
...zapobiegać chorobom oczu i jak je leczyć według Pana Dr Bruce Fife Witam, 1. Kilka informacji o oleju kokosowym. Książka kucharska Pana Dr Bruce Fife: "Zdrowe oczy". Co osłabia nasz wzrok? Pan Doktor w swojej książce podpowiada:Jak zapobiegać chorobom oczu i jak je leczyć bez operacji i farmaceutyków.
Olej kokosowy na drewnianym stole. Coconut oil on the wooden table. Autor: pilipphoto Fotolia.com Olej kokosowy (nieoczyszczony) jest barwy białej (podobny do smalcu), ma smak i zapach kokosa. Topnieje w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Ma właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze2/ i przeciwzapalne. W sklepach ze zdrową żywnością lub zielarskich można kupić olej kokosowy rektyfikowany oraz nieoczyszczony. Oczywiście zdrowszy jest ten nieoczyszczony, ale niestety droższy. Jeśli Państwo zechcecie spróbować oleju kokosowego można początkowo kupić małe opakowanie 450ml lub nawet 200ml.Olej kokosowy nie utlenia się. Olej kokosowy ma nie tylko właściwości lecznicze. Może być także stosowany w kuchni (dodawany do potraw i do smażenia) oraz w kosmetyce.
...książka kucharska: "Święta bez chemii"*/ Witam, 1. Czym dziś malujemy pisanki, czym malowano je kiedyś? Wielkanoc to także Święto rodzinne. Wspomnienie Świąt Wielkanocy z czasów mojego dzieciństwa i mojej młodości: to były zdrowe święta. Książka kucharska Pani Julity Bator: "Święta bez chemii".
Malowanie pisanek na Wielkanoc jest naszą tradycją. Painting Easter eggs is our tradition. Autor: gpointstudio . Fotolia.com . W latach mojego dzieciństwa i mojej młodości to malowanie pisanek było wspaniałą bezpieczną frajdą. Bo wtedy to były zdrowe święta. Ale według Pani Julity Bator dziś już tak nie jest. W swojej książce kucharskiej: "Święta bez chemii" na stronie:63 wymienia ona kilka proponowanych przez producentów syntetycznych barwników do malowania pisanek :tartrazyna (E-102); żółcień pomarańczowa (E-110); azorubina (E-122); czerwień koszenilowa ( E-124); indygotyna (E-132); błękit brylantowy (E-133). Wszystkie one są przez producentów określane jak dopuszczone do spożycia. Ale według Autorki książki są niekorzystne dla zdrowia. (Sprawdziłem to w "Leksykonie zdrowia: Czy wiesz co jesz?"1/). Wszystko się zgadza. Autorka książki zachęca do zdrowego malowania pisanek używając: łupiny cebuli; kurkumę; czerwoną kapustę; jagody oraz czerwony burak. (Z kurkumy otrzymuje się zdrowy naturalny barwnik kurkuminę (E-100) o kolorze pomarańczowo-żółtym.)