niedziela, 3 listopada 2019

Żylaki kończyn dolnych. Przyczyny ich powstawania,...

...zapobieganie im, wspomaganie ich leczenia w książeczce: „Żylaki Zielona apteka”

Dzień dobry,
  1. Przykłady przyczyn żylaków kończyn dolnych. Inne przyczyny żylaków. Książeczka: „Żylaki Zielona apteka” Praca zbiorowa .


      Female Legs in High Heel Shoes with Varicose Veins Vektor
      Isolated Cartoon. Zdjęcie z Banku Zdjęć Photogenica. Kobiece nogi w szpilkach z żylakami Vektor-Kreskówka na białym tle. Żylaki (Varicose Veins) są genetyczne (dziedziczne) lub nabyte. Częściej – pojawiają się u kobiet, niż u mężczyzn. Podejrzewam, że jedną z przyczyn powstawania jest chodzenie przez kobiety w szpilkach. Inną przyczyną jest to, że w trakcie siedzenia na krześle zakładają nogę na nogę1/. To bardzo utrudnia przepływ krwi w żyłach w nogach.

    1. Często wiele osób wykonuje pracę przebywając długo w pozycji siedzącej ( kierowcy, osoby pracujące przed komputerem) lub w długo przebywające w pozycji stojącej (fryzjerzy, sprzedawcy). Ci ludzie często mają mało ruchu. To może prowadzić u nich do zastoju krwi w nogach. A to może sprzyjać powstawaniu żylaków kończyn dolnych
    1. Kiedy jestem na poczcie i coś wysyłam lub odbieram lubię sobie pooglądać jakie książki mają tam wystawione. Około tygodnia temu wpadła m w oko niewielka książeczka zatytułowana: „Żylaki Zielona apteka”. Ta książeczka podaje informacje:
      1. dlaczego powstają żylaki kończyn dolnych,
      2. jak zapobiegać żylakom kończyn dolnych,
      3. Wiele ciekawych, naturalnych sposobów wspomagania leczenia różnych dolegliwości, które wywołują żylaki kończyn dolnych.
    2. Na stronie 2 w ramce Wydawnictwo zamieściło zastrzeżenia, że Autorzy i Wydawnictwo nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za żadne szkody zdrowotne, materialne lub majątkowe. Ja też nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za stosowanie wymienionych w tej książeczce naturalnych sposobów leczenia. Zdecydowałem się opublikować informację o tej książeczce, ponieważ sam chętnie stosuję naturalne metody do wspomagania leczenia różnych uciążliwych dolegliwości, jeśli nie zagrażają one mojemu życiu. Jeśli mam jakieś wątpliwości do jakiegoś naturalnego sposobu leczenia, to staram się ten sposób leczenia skonfrontować(porównać) z innymi źródłami.


Powyżej przedstawiam Państwu pierwszą stronę okładki książeczki: „Żylaki. Zielona apteka”. Książeczkę tą wydało w roku 2019 Przedsiębiorstwo Wydawniczo-Handlowe „PRINTEX”

Jej Autorami-konsultantami jest kilka osób: Andriej Załomlienkow – fototerapeuta; Lidia Diakonowa - farmaceuta, zielarz; Wladimir Wiszniew – profesor, lekarz fitoterapeuta; Walentin Dubin – profesor Instytut Naturopatii, Moskwa; Irina Switenkowa – lekarz, specjalista-dietetyk, gastroenterolog; Galina Wasniecowa - lekarz, specjalista-apiterpeuta; Nadieżda Bragina – endokrynolog, lekarz wyższej kategorii.
Poniżej przedstawiam Państwu nazwy rozdziałów tej książeczki. Wobec różnorodnych dolegliwości związanych z żylakami może każdy z Was znajdzie sposób na ulżenie sobie w swoich dolegliwościach. Każdy sposób leczenia dolegliwości żylaków kończyn dolnych zawiera komentarz specjalisty.

Nazwy rozdziałów:
Przyczyny powstawania żylaków”
Zasady dietetyczne”
Jedzmy niedużo i zdrowo”;
Leczenie ziołami”;
Zioło werbeny na opuchnięte nogi”;
Kasztan wzmocnił naczynia”;
Szyszki chmielu i masaże”;
Właściwe łączenie ziół”;
Leszczyna i arnika zamiast tabletek”;
Kalanchoe: nie tylko na ból”;
Muszkatołowa „kawa”;
Kora wierzby na zakrzepicę”;
Kompresy nacierania” [„Kompresy z warzyw”; „Sok i korzeń z paproci”;];
Ocet jabłkowy na lekkość nóg”;
Okłady z serwatki”;
Liście lecznicze grubosza”;
Mokrzyca - chwast który leczy”;
„Domowe maści lecznicze”[„Lnica lepsza od wielu lekarstw”;„Maść z mniszka lekarskiego”; „Niezwykły pomór pszczeli”; „Maści z propolisem (kitem pszczelim]);
”Zielona Apteka”[„Cebula indyjska (ornithogalum tailed) zwana również ptasim mleczkiem”; „Cebula indyjska na osteochondrozę i anginę”; „Sansewieria – naturalny filtr i „odświeżacz powietrza”;
„Złoty wąs (chiński wąs, żeńszeń domowy, callisia fragrans) na parapecie”; „Złoty wąs na stawy i kręgosłup”; „Trzykrotka – kolejny doktor z parapetu”; „Mniszek lekarski - zdrowy i smaczny”]


  1. Objaśnienia:
1/ Muszę się Państwu przyznać, że mi się to też dosyć często zdarza szczególnie kiedy przygotowuję post do bloga. Próbuję z tym nawykiem walczyć, ale jak na razie bezskutecznie. Mimo to nie poddaję się.

Z wyrazami szacunku
Ryszard Roszkowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz