wtorek, 27 stycznia 2015

...dzisiaj ciężko być niemowlęciem


    Witam,
  • Karmienie niemowląt piersią. Karmienie niemowląt mlekiem zmodyfikowanym. Opinia Pani Julity Bator na temat mleka zmodyfikowanego. Książka Pani Moniki von Basse: "Zdrowe potrawy dzieci"*/
    • Czy zastanowiliście się Państwo jakie są odczucia niemowląt, kiedy po przyjściu na świat są karmione? One nie mogą powiedzieć, ze coś im nie smakuje lub, że coś im szkodzi. Bo przecież niemowlęta nie umieją jeszcze mówić.
    • Jedyną przyjazną bliska dla niego osoba jest jego mama. 
       
    • Najkorzystniej jest jeśli mama karmi go piersią, bo jego nie jeszcze nie całkiem wykształcony układ pokarmowy najlepiej toleruje mleko matki.
    • Wtedy układ pokarmowy niemowlęcia ma możliwość stopniowego rozwoju. Oczywiście po pewnym czasie mama zaczyna stopniowo przyzwyczajać niemowlę do ssania pokarmu z butelki.
    • Zdarza się, że matka po urodzeniu dziecka nie ma pokarmu i wtedy musi to dziecko karmić mlekiem zmodyfikowanym

       
    Karmienie małego dziecka. Zdjęcie stockowe autorstwa Pixmac.pl

      W czasach mojego dzieciństwa niemowlęta karmiono mlekiem z butelki. Dziś niemowlę musi dostawać do ssania butelkę z mlekiem modyfikowanym.


    • Czasem układ trawienny niemowlęcia źle trawi podawane mu w butelce mleko zmodyfikowane. Przyczyną kłopotów w trawieniu przez niemowlę mleka zmodyfikowanego może być nie samo mleko, ale dodawane do niego dodatki chemiczne. 
       
    • Jeśli ktoś z Państwa ma co do do tych dodatków chemicznych wątpliwości do proszę zajrzeć na stronę 102 książki Pani Julity Bator: "Zamień chemię na jedzenie"1/
    • Dzieci Pani Julity Bator miały objawy alergopodobne. Badania wykluczyły u jej dzieci alergię. Dlatego Autorka książki przeprowadziła własne śledztwo i stwierdziła: Do wielu pokarmów (także dla niemowląt) jest dodawane dużo chemicznych dodatków, które mają tym pokarmom zapewnić między innymi dłuższą trwałość. Te dodatki chemiczne (niektóre bardzo groźne dla zdrowia) są czesto trudne do strawienia dla osób dorosłych, a nie tylko dla niemowląt. Dlatego ja nie dziwię się niemowlęta miewają alergie. 
       
    • Według Pani Julity Bator: "...mleko modyfikowane podawajmy niemowlętom nie jako łatwo dostępną alternatywę dla mleka matki, lecz jedynie w ostateczności."2/
    • Wydawnictwo: "Literat" z Torunia wydało książkę (i ebook): "Zdrowe potrawy dla dzieci". Oprócz przepisów potraw, w książce podane są informacje na temat karmienia niemowląt piersią jak i mlekiem zmodyfikowanym. Są tam także informacje dotyczące przyzwyczajania dziecka do glutenu, oraz na temat alergii pokarmowych (zagrożenie alergią, objawy alergii i zapobieganie alergiom).

Pierwsza strona okładki książki Pani Moniki von Basse: ”Zdrowe
potrawy dla dzieci".  Książkę wydało w 2012 roku wydawnictwo "Literat" z Torunia w ramach serii: "Porady Lekarza Rodzinnego"


Pierwsza strona okładki ebooka (PDF) Pani Moniki von Basse: „Zdrowe potrawy dla dzieci”. Ebook został wydany w 2011 roku przez Wydawnictwo : Literat” z Torunia w ramach serii: „Porady Lekarza Rodzinnego”
Poniżej cytuję3/4/ Państwu rozdziały i podrozdziały książki Pani Moniki von Basse: „Zdrowe potrawy dla dzieci”:
Wstęp”{„Układ pokarmowy małego dziecka”; „Żywienie małego dziecka” [„Aktualny schemat żywienia niemowląt karmionych piersią”; „Aktualny schemat żywienia niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym”]; „Gluten” [ „Jak wprowadzać gluten?”; „Nietolerancja glutenu”; „Jak podawać gluten?”]; „Alergie pokarmowe” [„Predyspozycje do rozwoju alergii; „Najczęstsze objawy alergii pokarmowej; „Jak zapobiegać alergii pokarmowej?”; „Rozszerzenie diety (od ok. 6 miesiąca)]; „Propozycja jadłospisu tygodniowego”];
Przepisy kulinarne: [„Obiad (7-11 miesięcy); „Zupa dyniowa”; „Zupa warzywna”; „Marchewka i koper włoski z ryżem”; „Cukinia z ryżem”;”Kurczak z ziemniakami i marchewką”; „Wołowina z ziemniakami i pasternakiem”; „Królik z ziemniakami i brokułami”];

[„Śniadanie 12-17 miesięcy); „Wesołe kanapki”; „Twarożek z rzodkiewką”; „Zupa mleczna z kluskami lanymi”]; [„Obiad 12-17 miesięcy):”Klopsy z ziemniakami i brokułami”; „Zupa pomidorowa”; „Indyk z ryżem i surówką”; „Łosoś z ziemniakami, marchewką i groszkiem”; „Dorsz (pieczony) z ziemniakami i buraczkami”; „Pstrąg (gotowany) z ziemniakami i kalafiorem”; „Makaron z sosem pomidorowym”; „Dynia z ryżem”; „Barszcz czerwony”]; [„Deser (12-17 miesięcy): „Tort bananowy”; „Kisiel z jabłek”; „Galaretka malinowa”]; [„Kolacja (12-17 miesięcy”); „Kasza z owocami”; „Pasta z łososia”; „Grzanki z oliwą i pomidorami”]: [Śniadania (Od 18 miesiąca): „Jajecznica z pomidorami”; „Omlet z konfiturą”; „Serowo-owocowe szaszłyki”]; [„Obiad (od 18 miesiąca): „Flądra (smażona) z ryżem i cukinią”; „Pstrąg (gotowany) ze szpinakiem i ziemniakami”]; [ „Deser (od 18 miesiąca):”Biszkopty”; „Sałatka owocowa”; „Naleśniki z malinami”]; [„Kolacja(od 18 miesiąca): „Sałatka grecka z bagietką; „Sałatka warzywna”; „Pasta z awokado”]}; „Piramida żywieniowa dla dzieci”


      /Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu/
  • Objaśnienia:
    1/ "Zamień chemię na jedzenie" . Autorka: Pani Julita Bator. Książkę wydało w 2013 roku Wydawnictwo: "Znak"
2/ Strona 102 książki Pani Julity Bator.
3/ Cytuję tytuły i podtytuły rozdziałów książki, ponieważ sam często zaczynam przeglądanie książki od spisu treści.
4/ W cytowanych tytułach rozdziałów i podrozdziałów pozostawiam duże tylko pierwsze litery, ponieważ pisanie dużymi literami w Internecie jest bardzo negatywnie odbierane.
    Pozdrawiam:
    Ryszard Roszkowski

    Ps. W sprawie: "Brak ofert do wyświetlenia" w widgecie zamieszczam dodatkowy komunikat.

    Ryszard Roszkowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz