wtorek, 21 stycznia 2014

Kto jeszcze chce być zdrowym, młodo się czuć i długo żyć?


    Witam,

  • Dobrze jest leczyć swoje choroby. Lepiej jest im zapobiegać. Ale najlepiej jest długo żyć, być zdrowym i młodo się czuć. Jak to osiągnąć? O tym w dalszej części postu.*/
    • W poprzednim poście1/ pisałem, jak określone pokarmy mogą być lekarstwami2/ leczącymi określone choroby.
    • Ale dlaczego mamy ograniczać się do odzyskania zdrowia? Przecież lepiej zapobiegać jego utracie. Jeszcze korzystniejsze jest dla nas dążenie nie tylko by być zdrowym, ale także, aby długo żyć3/ i młodo się czuć.
    • Ale na to musimy sobie zapracować. Jak? Przede wszystkim naszą postawą Musimy być pozytywnie nastawieni do życia. Musimy też wierzyć, że każdy z nas może być zdrowym, młodo się czuć i długo żyć.2/

    Starszy mężczyzna przytula się z żoną na plaży. Obraz stockowy autorstwa pixmac.pl

        Ci starsi ludzie na pewno młodo się czują.


    • Poprzednio prezentowałem Państwu książkę Pana doktora Marka Bardadyna: "kody młodości"4/. W książce tej Pan doktor podał listę pokarmów, które on zaleca do spożycia w ramach diety strukturalnej. Spożywanie przez nas tych pokarmów sprzyja odmładzaniu naszych organizmów i naszemu zdrowiu.
    • Aby ułatwić nam to odmładzanie naszych organizmów
      Pan doktor Marek Bardadyn napisał : "odmładzającą książkę kucharską (według diety strukturalnej"). Stosując przepisy z tej książki ludzie mogą łatwiej odmłodzić swoje organizmy i utrzymać efekt odmłodzenia.

    Książka Pana doktora Marka Bardadyna: "odmładzająca książka kucharska" ma uzupełnienie tytułu: "według diety strukturalnej". Krótki "Wstęp": Na trzech stronach znajdują się bardzo krótkie (ale bardzo ważne) wyjaśnienia dotyczące stosowania przepisów kulinarnych zawartych w tej książce. Wstęp zamyka zestaw oznaczeń stosowanych w książce przy każdym przepisie: Trzy stopnie trudności przygotowania dań (łatwe, średnie, trudne); Oznaczenie zastosowanych składników: Dania wegeteriańskie (bez mięsa i ryb), Dania wegańskie (bez mięsa, ryb, nabiału, jaj, miodu), Dania bezglutenowe (Wymienione są tam naturalne produkty bezglutenowe), Dania dla diabetyków (przyrządzane z produktów o indeksie glikemicznym IG<55%); przybliżone określenie procentu zalecanego spożycia.
    Lista produktów zalecanych w diecie strukturalnej), Właściwa książka kucharska obejmuje działy: Koktajle; Zupy; Kanapki i sałatki; Dania główne; Dania główne wegeteriańskie; Desery. Przed każdym rodzaju dań zamieszczone są uwagi dotyczące ich wykonania.
      Ostatni rozdział obejmuje wykaz bardzo ważnych dla naszych organizmów składników odżywczych i ich krótką charakterystykę: cynk, kwas foliowy, magnez, miedź, potas, wapń, witaminy A, B1, B2, B6, B12, C, E, PP oraz żelazo.

    • Dlaczego Państwu tą książkę przedstawiam?
    • Po pierwsze: Mamy bardzo dużo blogów kulinarnych. Wierzę, że nie tylko ich autorzy, ale i inne osoby czytające te blogi chętnie popróbują przyrządzać nowe potrawy z tej książki.
    • Po drugie: Będą je przyrządzać osoby, które chcą się odmłodzić lub utrzymać swoją młodość.
    • Po trzecie: Wiele osób nie ma czasu zaglądać do Księgarń i poszukiwać książek dla nich przydatnych. Jeśli już to szukają książek związanych z ich pracą zawodową.



2/ Ostrzeżenie: Osoby z chorobami, przed zjedzeniem niektórych pokarmów: na przykład z surowych warzyw i owoców powinny wcześniej zasięgnąć porady leczącego ich lekarza.
    Na przykład: osoby z chorobami tarczycy, oraz z dolegliwościami żołądka lub wątroby nie powinny jeść surówki z kapusty.
3/ Nie da się cofnąć wieku każdego z nas, ale każdy może zadbać o swoje zdrowie i przez to przedłużyć swoje życie.
4/ W poście z 9 grudnia 2013: ...być ciągle zdrowym, młodo się czuć i długo żyć przedstawiłem Państwu książkę Pana doktora Marka Bardadyna: "kody młodości" wprowadzająca dietę strukturalną.

    Pozdrawiam:
    Ryszard Roszkowski 

    Ps.*/ Przepraszam, że w dniu 20.1.2013 nie opublikowałem aktualnego postu w moim blogu. Nastąpiło to z przyczyn technicznych: Miałem po proste różne utrudnienia przy próbie publikowania postu.

    Ryszard Roszkowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz