poniedziałek, 9 grudnia 2013

...być ciągle zdrowym, młodo się czuć i długo żyć.


    Witam,
  • Co możemy zrobić, aby długo żyć , mieć dobre zdrowie?
    • Kto z nas niechce być ciągle zdrowym, młodo się czuć i długo żyć? Na pewno każdy. Ale kto z nas dba naprawdę o swoje zdrowie. Sami o nie niedbamy, czasami przez lenistwo, czasami nadmiernie używając życia: alkoholizm, palenie tytoniu, używanie narkotyków, nadmierne obiadanie się, nadużywanie seksu. Do tego należy dodać, nasze niedobre nawyki żywieniowe (zajadanie się fast foodami), nasze niekorzystne zwyczaje ograniczające naszą aktywność ( siedzenie przed telewizorem, przed komputerem), zatrute środowisko, pokarmy z różnymi wypełniaczami (często bardzo niekorzystnymi dla naszego zdrowia.) 
       
    • Poza tym spotykamy czasami ludzi, którzy będąc w młodym wieku, którzy czują i zachowują się jakby już byli starcami.(Osobiście wolę spotykać ludzi starszych, ale czujących się młodo i zachowujących jak na swój wiek dobrą sprawność fizyczną, psychiczną i umysłową.)
       
    • Pan doktor Marek Bardadyn w swojej książce: "kody młodości"2/ uzasadnia nam, że możemy zadbać sami o to, żeby być ciągle zdrowym, młodo czuć się i długo żyć
       



    Pierwsza strona okładki książki Pana Doktora Marka Bardadyna: „kody młodości”2/ Podtytuł książki: „odmładzanie strukturalne wiek a metryka”2/.
    We wstępie do tej książki Autor zauważa wiek z daty urodzenia i wiek biologiczny (rzeczywisty) mogą się znacząco różnić.
    W części I książki według Autora duży wpływ na nasz wiek biologiczny ma nasza cywilizacja: nasze jedzenie, nasz tryb życia (siedzący), warunki zamieszkiwania, warunki pracy. Dowiadujemy się też czym jest starzenie się, oraz dlaczego starzejemy się.
    W części II Autor wyjaśnia nam co jest tkanką młodości i jak można o nią zadbać.
    W części III Autor wyjaśnia jak i dlaczego należy dbać o poszczególne elementy naszego organizmu: o kręgosłup, o wzrok, o powstrzymanie zmniejszania się mózgu.
    W części IV Naszą wizytówką wobec innych jest nasza skóra.
    Dodaje nam lat: picie kawy, nadużywanie alkoholu, zanik odczuwania zmysłów(węchu i smaku), złe (płytkie) oddychanie), za niskie stężenie cholesterolu, zamieszkiwanie w pobliżu toksycznych fabryk, nadmierny stres, nierównowaga hormonalna, zła dieta. Odejmuje nam lat między innymi odświeżanie zmysłów, głębsze oddychanie,, ograniczenie stresu, zamieszkiwanie w zdrowszej okolicy, odmładzający sen.
    Część V „ Odmładzanie strukturalne. Cofnij zegar biologiczny. Jak odyskać 10 lat życia?”3/ Podrozdział: „1.Dieta młodości. Odżywianie strukturalne”4/ Na czym polega rola diety strukturalnej? Dlaczego jemy za dużo? Co powinniśmy jeść i dlaczego?  ”Lista pokarmów zalecanych w odmładzaniu strukturalnym”5/ (Bardzo ważne: Na liście najbardziej nam zalecane  pokarmy są oznaczone pięcioma gwiazdkami, a najmniej zalecane jedną gwiazdką. Na podstawie listy tych pokarmów musimy opracować 2/3 naszej diety. Po zastosowaniu tak opracownej diety nasze tkanki otrzymają odpowiednią ilość składników odżywczych potrzebnych im do prawidłowego funkcjonowania. Pozostałą część diety uzupełniamy samodzielnie. Po wspomnianej wyżej liście produktów strukturalnych na stronach 110 do 124 Autor wyjaśnia dlaczego wymienione  pokarmy strukturalne są dla nas takie korzystne. Na stronach od 124 do 131 Autor porównuje pewne składniki diety strukturalnej z innymi produktami. 
    W podrozdziale o eliksirach młodości” na stronach od 134 do 144 podaje 9 przepisów na sporządzenie eliksirów z wymienionych wczesniej produktów. Wśród eliksirów jest między innymi taki, który oczyszcza nasz organizm z toksyn, taki, który nas odchudza, oraz taki, który nas odmładza, i inne.
      W podrozdziale 3 Autor podpowiada nam, że kiedy pod wpływem diety strukturalnej nabierzemy energii powinniśmy podjąć ćwiczenia odmładzające (Oczywiście jeśli obecnie występują u Państwa jakieś dolegliwości trzeba przed podjęciem tych ćwiczeń bezwzględnie zasięgnąć porady lekarza.) Na stronach 169 do 174 jest test, który umożliwiający nam wcześniejsze określenie naszego wieku biologicznego.

    • Pan doktor Marek Bardadyn "...jest ekspertem w dziedzinie żywienia i stosowania naturalnych środków leczniczych w profilaktyce i terapii schorzeń cywilizacyjnych."1/
    • Pan doktor napisał książkę: "kody młodości"2/ na podstawie swoich doświadczeń (..) z wieloletniej praktyki lekarskiej(...) między innymi w dziedzinie medycyny sportowej, oraz badań prowadzonych w Niemczech i Stanach Zjednoczonych."1/
    • A co ja stosuję spośród zalecanych pokarmów strukturalnych? Częściej jadam: czosnek, pestki dyni i słonecznika, jabłka, jogurt (szczególnie gęsty jogurt bałkański), ziemniaki, jajka, miód, orzechy włoskie. Rzadziej jadam buraki, kapustę( jako surówkę), marchew, rzepę (w surówce). Ostatnio zamiast oleju słonecznikowego, zacząłem używać oleju rzepakowego.



Nasiona te są zaliczane do najbardziej zalecanych pokarmów w odmładzaniu strukturalnym.
      /Ciąg dalszy w przyszłym tygodniu/
  • Objaśnienia:
    1/ Cytaty pochodzą z ostatniej strony okładki książki: "kody młodości". Tam też przeczytałem, że Pan Doktor Marek Bardadyn prowadzi w Warszawie specjalistyczny gabinet medyczny.
2/ Pierwsza litera tytułu jest mała na oryginale książki. Podtytuł na książce także zaczyna się od małej litery i jest bez przecinków.
3/ Cytuję tytuł ze strony 95 książki.
4/ Cytat tytułu ze strony 98 książki.
5/ Cytat tytułu listy ze strony 108 książki.
    Pozdrawiam:
    Ryszard Roszkowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz